2018 NMCC Trophy Winners List

Expert:   Spokes Cup (best Expert at Long Buckby 25/3) - Nev Bradshaw

                Griffith Cup (best Expert at Long Buckby 13/5) - Lewis Huckerby

                Peter Bennie Cup (best Expert at Daventry 17/06) - Reece Wain

 

Junior:     1st Rob Harwood Reliant Cup

                2nd Cameron Curtis

                3rd Joseph Wakerley

                4th Brad Willis

                5th Scott Allen

                6th Ian Tindle

                Peter Bennie Cup (best Junior at Long Buckby 25/03) - Lewis Huckerby

            Griffith Junior Cup (best Junior at Long Buckby 13/5) - Rob Harwood

                Britten Cup (best Junior at Daventry 17/06) - Cameron Curtis

                M. Anderson Bowl (best Junior at Long Buckby 02/09) - Cameron Curtis

 

Clubman: 1st Helen Morgan National Benzole Trophy

                2nd Simon Tucker

                3rd Richard Ford

                4th Richard Diggens

                5th Nathan Skinner

                6th Richard Jochacy

 

Premier: 1st Tony Leishman Arnold Payne Trophy

                2nd Cliff Lester

                3rd Matt Mason

                4th Tony Fricker

 

Elite:       1st Fraser Law Elite Cup

                2nd Steve Gilbey

                3rd Richard Diggens

                4th Simon Tucker

                 5th Richard Ford

                6th Mark Stephens

 

Super:    1st Trevor Roberts - Super Class Cup

                2nd Reg Willis

                3rd Roger Knibbs

                4th Richard Jochacy

                5th Peter Chpman

                6th Martin Raynor

 

Under 40: 1st Ian Tindle Thornton Trophy

                2nd Ashley Rilings

                3rd Ehren Wood

                4th Aaron Read

                5th Tom King

                6th Ashley Batten

 

2 Stroke: 1st Ian Tindle Cath & Bob Jones Trophy

                2nd Tony Leishman

                3rd Ehren Wood

                4th Ashley Batten

                5th Sam Chapman

 

Workers: 1st Fraser Law Workers Cup

                2nd Cameron Curtis

                3rd James Higgins

                4th Nathan Skinner

                5th Ashley Batten

   6th Helen Morgan

 

 

Return to main page